Lo♥ki.pl
regały paletowe

Czym charakteryzują się regały magazynowe wjezdne?

Każdy sklep wraz z rozwojem, niezależnie od tego czy posiada filię stacjonarną, czy też nie, wymaga coraz to większych przestrzeni magazynowych. Magazyny, umożliwiają przechowywanie zarówno nowych kolekcji, jak i tych, które przygotowywane są do wyprzedaży. W magazynie swoje miejsce znajduje także wszelki asortyment, dostępny w aktualnej ofercie, jeśli mamy do czynienia ze sklepem internetowym. Powierzchnię magazynu wykorzystać można na wiele sposobów, jednak najistotniejsze jest, aby wybrać odpowiednie regały, które pozwolą na właściwe uporządkowanie poszczególnych produktów, a jednocześnie pomieszczą jak największą ich ilość. Doskonałym rozwiązaniem są regały magazynowe wjezdne. 

Organizacja przestrzeni magazynowej

Regały magazynowe wjezdne to typ regałów, które świetnie sprawdzają się we wszelkich typach powierzchni magazynowych, w których gromadzone są artykuły tego samego typu. W przypadku wykorzystania tego rozwiązania istotna jest niska rotacja oraz stosunkowo duży nakład poszczególnych produktów w sklepie. Dzięki odpowiedniej organizacji przestrzeni magazynowej efektywność i wygoda korzystania z magazynu wzrasta, co z kolei przekłada się na usprawnienie procesu zamówień. Nie da się ukryć, że wykorzystanie tego typu regałów idealnie sprawdza się w organizacji przestrzeni nawet niewielkich powierzchniowo magazynów. 

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Cechą wyróżniającą regały magazynowe wjezdne jest możliwość maksymalnego wykorzystania posiadanej powierzchni magazynowej. Dzięki specjalnej ich budowie, która składa się z wąskich korytarzy, umożliwiających przejazd wózka widłowego i umieszczenia ładunku na przygotowanych szynach. Regały magazynowe wjezdne zajmują stosunkowo niewiele miejsca, dzięki czemu wykorzystać można nawet 85% posiadanej powierzchni. Odpowiednie zarządzanie dostarczanego do magazynu asortymentu sprawia, pozwala na takie ułożenie poszczególnych palet, aby możliwe było ich późniejsze wyjęcie w kolejności odwrotnej do umieszczania na poszczególnych półkach regałów.

Wygoda użytkowania i wytrzymałość

Nie da się ukryć, że regały magazynowe wjezdne wyróżniają się niezwykłą wygodą korzystania z nich. Możliwość ułożenia kilku poziomów palet na niewielkiej powierzchni, bez konieczności układania poszczególnych ładunków na sobie znacząco poprawia bezpieczeństwo magazynowanego asortymentu przed zniszczeniem, a jednocześnie umożliwia skorzystanie z niżej położonych palet bez konieczności zdejmowania tych, które znajdują się powyżej. Regały magazynowe wjezdne są także wygodne ze względu na możliwość rozkładania na poszczególnych ich poziomach ładunków z wykorzystaniem klasycznego wózka widłowego. Dodatkowo, rozwiązanie to wyróżnia wysoka wytrzymałość na obciążenie.

Pwiązane Artykuły

Potencjał marketingowy paczek – wykorzystaj taśmy samoprzylepne z nadrukiem

Magda

Jakie kwestie warto uwzględnić przy zakupie walcarki do blachy?

Magda

Aromamarketing, czyli tworzenie miłego klimatu

Magda