Lo♥ki.pl
Redukcja tkanki tluszczowej – co zrobic, jesli dieta i treningi nie pomagaja

Redukcja tkanki tłuszczowej – co zrobić, jeśli dieta i treningi nie pomagają?

Szczupła sylwetka to marzenie wielu z nas. Czasami stosowanie nawet najbardziej rygorystycznej diety oraz różnorodnych ćwiczeń fizycznych nie daje oczekiwanych rezultatów. Redukcja tkanki tłuszczowej jest bowiem procesem niezwykle trudnym, szczególnie w przypadku obciążeń genetycznych. Pamiętajmy również, że raz wytworzone komórki tłuszczowe są obecne w organizmie cały czas – mogą jedynie zmieniać swoją objętość. W takiej sytuacji warto rozważyć profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii.

Innowacyjne rozwiązania w walce o szczupłą sylwetkę

Zabiegi, jakie oferuje nam współczesna medycyna, są niezwykle skuteczne oraz dają niemal natychmiastowy efekt. Oto przykłady sprawdzonych, nieinwazyjnych rozwiązań terapeutycznych:

  • Zabieg Accent Prime – polega na użyciu fal radiowych, które oddziałując na skórę, wspomagają produkcję kolagenu. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, jednak na pełny efekt należy poczekać od 3 do 6 miesięcy. Accent Prime nie tylko wyszczupla, ale również intensywnie ujędrnia skórę.
  • Icoone – czyli masaż próżniowy, który w niezwykle efektywny sposób ujędrnia oraz modeluje sylwetkę. Po odbyciu serii zabiegów skóra pokryta nawet najbardziej zaawansowanym cellulitem staje się gładka. Icoone jest zabiegiem, który może objąć każdą, nawet najbardziej problematyczną partię ciała.
  • VelaShape III – jest to zabieg, który łączy w sobie działanie fal radiowych, podczerwieni oraz masażu próżniowego. Oddziałuje na skórę oraz tkankę tłuszczową kompleksowo, rozbijając komórki tłuszczowe oraz usuwając „pomarańczową skórkę” nawet w bardzo zaawansowanym stadium.

Liposukcja – skuteczna metoda walki z tkanką tłuszczową

Liposukcja to nic innego jak odsysanie tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała. Jest to zabieg chirurgiczny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od wielkości obszaru ciała, z którego chcemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Partie ciała, które są poddawane liposukcji to głównie te, w których gromadzi się największa ilość komórek tłuszczowych. U kobiet są to zwykle biodra, uda, ramiona, brzuch i okolice podbródka. Natomiast u mężczyzn liposukcję stosuje się najczęściej w okolicach brzucha oraz w przypadku ginekomastii. Wymienione obszary ciała są jedynie przykładowe. Zabieg może obejmować również łydki czy okolice kolan.

Przeprowadzenie zabiegu pozwala na jednorazowe pozbycie się aż 3,5 l tkanki tłuszczowej. Po zabiegu pacjent przez kilka tygodni nosi opaskę uciskową, bądź ubranie uciskowe, w zależności od obszaru ciała, który był poddany liposukcji. Już po dwóch tygodniach od wykonania zabiegu można rozpocząć bardziej intensywną aktywność fizyczną, taką jak na przykład jazda na rowerze. Okres rekonwalescencji jest więc stosunkowo krótki. Warto wiedzieć, że przeciwwskazaniem do odbycia liposukcji jest wskaźnik BMI wyższy niż 30 oraz bardzo wiotka skóra.

W jaki sposób wybrać najlepszy zabieg inwazyjny bądź nieinwazyjny?

Wybór zabiegu to bardzo istotny krok w walce o szczupłą sylwetkę. W pierwszej kolejności powinniśmy udać się do profesjonalnej kliniki, która oferuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii. Wysoko wykwalifikowany specjalista przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad lekarski oraz oceni, która z metod będzie najskuteczniejsza w naszym przypadku.

W XXI wieku Zabiegi modelujące sylwetkę oraz liposukcja są już niemal na porządku dziennym. Ponad 25% Polaków skorzystało już z dobrodziejstw medycyny oraz chirurgii estetycznej, a odsetek ten rośnie w drastycznym tempie. Zabiegi oddziałujące na ciało mają bowiem ogromne znaczenie również dla ducha. Osoba, która wygląda lepiej, czuje się bardziej atrakcyjna oraz pewna siebie i jest gotowa do podejmowania kolejnych wyzwań zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Inspirowane: Klinikakrajewski.pl – usuwanie tatuażu

Pwiązane Artykuły

Jakie witaminy warto zażywać na co dzień?

Magda

Manicure hybrydowy bez tajemnic

Magda

Masaż na cztery ręce

Magda