Lo♥ki.pl
Obraczka slubna z tytanu Dlaczego nie!

Obrączka ślubna z tytanu? Dlaczego nie!

Czy obrączki ślubne muszą być wykonane ze złota lub srebra? Niekoniecznie! Obecnie modne jest stosowanie alternatywnych metali szlachetnych o wysokiej wytrzymałości. Wśród nich, na szczególne wyróżnienie zasługuje tytan. Sprawdźmy, dlaczego surowiec ten jest tak bardzo ceniony w jubilerstwie i coraz chętniej wykorzystywany między innymi do produkcji obrączek ślubnych.

Właściwości tytanu

To, co wyróżnia tytan wśród innych metali szlachetnych to wyjątkowa lekkość,  wysoka wytrzymałości odporność na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz na wodę. Tytan jest całkowicie hipoalergiczny, dzięki czemu bez obaw mogą go nosić także osoby posiadające skłonną do uczuleń, wrażliwą skórę. Kolejną ważną cechą wyróżniającą ten surowiec, jest jego ciepły charakter – w prze do srebra oraz złota, tytan jest przyjemny w dotyku i nie chłodzi!

Zastosowanie tytanu

Unikalne właściwości sprawiają, że tytan znalazł szerokie zastosowanie w branży mechanicznej, budowlanej, w medycynie, do produkcji zegarków, a w ostatnim czasie także w jubilerstwie. Zyskał popularność nie tylko dzięki niebywałej wytrzymałości, ale także dzięki eleganckiemu wyglądowi. Biżuteria z tytanu ma piękny, stalowo- srebrny kolor i stanowi ciekawą alternatywę dla wyrobów jubilerskich wykonanych ze złota czy też srebra. Dzięki temu, jest idealnym wyborem na wyjątkową okazję, taką jak na przykład zaręczyny czy ślub. Tytan to świetna propozycja dla każdego, kto poszukuje niebanalnych rozwiązań, ale ważne są także dla niego tradycyjne formy oraz wartości.

Obrączki ślubne z tytanu

Biżuteria z tytanu jest obecnie już dostępna w wielu dobrych sklepach jubilerskich. Dzięki temu, nietrudno jest znaleźć dużo interesujących modeli pierścionków zaręczynowych oraz obrączek ślubnych z grawerem lub bez. Biżuteria tytanowa dostępna jest w wielu kształtach, formach, a także różnych powierzchniach.

Wyjątkowe cechy tytanu i jego unikalny, szlachetny charakter sprawiają, że wspaniale podkreśli on każdą uroczystą chwilę i świetnie sprawdzi się w roli obrączki ślubnej.

Pwiązane Artykuły

Etui do iPhone’a – jakie wybrać? Jakie problemy mogą się pojawić?

Magda

Sofa w kolorze butelkowej zieleni – modna i praktyczna

Magda

W jaki sposób grywalizacja może poprawić wydajność kierowców?

Magda