Lo♥ki.pl
Spinki do mankietow

Spinki do mankietów – jakie wybrać?

Spinki do mankietów to drobny, biżuteryjny dodatek. Mimo swoich niewielkich rozmiarów potrafi jednak zmienić wizerunek całej męskiej stylizacji, nadając jej szyku i charakteru. Zazwyczaj spinki do mankietów kojarzą się z eleganckimi koszulami. Jednak ich zastosowanie może być znacznie szersze. Doskonale sprawdzają się bowiem w połączeniu z gładką koszulą i garniturem lub smokingiem, a także z casualowymi koszulami. Dzięki tej wszechstronności, spinki można zakładać nie tylko na uroczyste okazje, ale również na te mniej formalne wyjścia ze znajomymi. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie mankietów koszulowych, a przy okazji urozmaicenie męskiego ubioru.

Srebrne spinki do mankietów czy pozłacane spinki do mankietów?

W pierwszej kolejności należy zadać sobie jedno pytanie – jakich zasad należy przestrzegać, aby nie popełnić faux pas, zakładając spinki do mankietów? Otóż kluczowe znaczenie ma w tym przypadku wybór koszuli. Ważne spotkania wymagają bowiem odpowiedniej oprawy. Najlepiej postawić wtedy na koszulę z mankietem francuskim, który jest zapinany na guziki. To właśnie do nich można bowiem wpiąć spinkę. Należy przy tym pamiętać, że powinna ona lekko wystawać spod mankietu marynarki.

Warto także poznać zasadę, określającą, kiedy należy zastosować w outficie srebrne spinki do mankietów, a kiedy niezbędne będą pozłacane spinki do mankietów. Wybór powinien być przede wszystkim uzależniony od tego, jaką koszulę założyliśmy. Srebrne spinki idealnie pasują do koszul w chłodnych odcieniach, takich jak szarości czy błękity. Z kolei pozłacane spinki do mankietów lepiej będą pasować do stroju o cieplejszej barwie. Dodatkowo wybór spinek zależy od pozostałych dodatków, takich jak klamra od paska czy biżuteria. Całość będzie się prezentowała spójnie, jeśli będą utrzymane w podobnej kolorystyce. W przypadku wyboru zdobionych spinek do mankietów na uroczystą okazję, warto zwrócić uwagę na strój osoby towarzyszącej. Najlepiej, aby chociażby drobne elementy damskiego ubioru były kompatybilne ze strojem męskim.

Najpopularniejsze rodzaje spinek

Spinki dostępne są w wielu kształtach – prostokątne, kwadratowe czy nieregularne. Jest też wiele rodzajów materiałów, z których powstają. Najpopularniejsze są te zrobione ze stopów metali. Odpowiednio wypolerowane wyglądem przypominają bowiem stal lub srebro. Prezentują się efektownie, a ich cena jest bardzo przystępna. Dobrze zatem zdecydować się na nie, jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę ze spinkami do mankietów. Kolejne tworzywa powszechnie wykorzystywane do produkcji spinek to szkliwo i szkło. Ich zaletą jest to, że się pięknie błyszczą. Spinki do mankietów z wypełnieniem z pewnością będą bardzo przykuwały wzrok. Jako wypełnienie najczęściej służy kolorowy kamień szlachetny lub półszlachetny. W tym przypadku sprawdzi się też efektowna masa perłowa. Oprócz tego można spotkać spinki wykonane z drewna, które dzięki nieregularnym słojom, stają się niepowtarzalnym dodatkiem do stylizacji.

Jak zakładać spinki?

Zakładanie spinek jest prostsze, niż może się wydawać. W pierwszej kolejności należy złożyć samodzielnie francuski mankiet. Następnie wystarczy odwrócić spinki do mankietów w pionową pozycję i przesunąć je przez pierwsze 2 warstwy tkaniny. Kolejno trzeba wsunąć spinki do mankietów przez pozostałe 2 kawałki tkaniny, dzięki czemu uzyskuje się cztery warstwy. Na koniec pozostaje odwrócenie przełącznika.

Zakładając spinki do mankietów, nie tylko wyrażamy szacunek do sytuacji, w której się znaleźliśmy. Nosząc je do typowo codziennych strojów, możemy zwyczajnie bawić się modą. Spinki do mankietów aktualnie występują w wielu wariantach, gdyż są wytwarzane z różnych tworzyw oraz w szerokiej palecie barw. Nawet jeśli nie zdecydujemy się na zakup nieco droższych srebrnych spinek do mankietów lub pozłacanych spinek do mankietów, dodatki wykonane z drewna czy stopu metali, również będą cieszyć oko.

Masz już spinki? Pomyśl o tym dodatku!

Jeśli chciałbyś być postrzegany jako mężczyzna z klasą, dbający o swój styl i wygląd, warto pomyśleć o idealnych gadżetach będących swoistym dopełnieniem stylu i charakteru tego srebrnego dodatku. Idealnym elementem łączącym w sobie elegancję, klasę i dojrzałość – doskonale pasującym do koszuli, spinek i garnituru – jest na przykład wieczne pióro ze stalówką wykonaną ze stali szlachetnej, które jest nieodzownym atrybutem każdego eleganckiego pana.

 

Pwiązane Artykuły

Kiszka kartoflana, czyli ziemniak w roli głównej!

Magda

Ekoskóra, czyli tkanina do zadań specjalnych

Magda

Maski przeciwpyłowe – kiedy ich używać?

Magda