Lo♥ki.pl
oboz zeglarski dla dzieci

Obóz żeglarski – dlaczego warto zapisać dzieci?

Żeglarstwo to naprawdę wyjątkowa aktywność, ponieważ nabyte umiejętności mogą być wykorzystywane przez całe życie. Zapisując dziecko na obóz żeglarski pomagamy w ich rozwoju fizycznym i umysłowym, kształtowaniu poprawnych relacji z innymi uczestnikami. Dzieci mają możliwość zwiedzania różnych ciekawych zakątków a przy tym wyrabiania cennych cech charakteru. Obóz żeglarski to doskonały pomysł na spędzenie wakacji w nietypowych dla dziecka warunkach i przeżycie wspaniałej przygody.

Obóz żeglarski – dlaczego warto zapisać dzieci?

Jest kilka powodów, dla których warto zapisać najmłodszych na obóz żeglarski dla dzieci. To: słońce, woda, aktywny wypoczynek, zdobywanie praktycznej wiedzy i nowych umiejętności. Nauczycielami są doświadczeni trenerzy, mistrzowie sportu, którzy przekazują dzieciom zdobytą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Już we wczesnych latach dzieci mogą poznawać świat żeglarstwa, oswajać się z wodą i wiatrem, budową statku. Na obóz żeglarski można wysłać nastolatki, które chętnie współpracują z rówieśnikami podczas zleconych przez trenera zadań. Po zakończonym obozie chętnie decydują się na zdobycie patentu żeglarskiego.

Jeżeli Twoje dziecko jest fanem żeglarstwa i sygnalizuje potrzebę rozwijania tej pasji, może bezpiecznie rozpocząć zdobywanie wiedzy pod okiem trenerów. Najlepszą opcją jest właśnie uczestnictwo w obozie żeglarskim, zdobędzie tam wiedzę na temat poruszania się po jachcie oraz akwenie wodnym, komunikacji w grupie i wiązania węzłów. Uczestnicy zdobywają umiejętność czytania mapy, bazując na aktualnej pogodzie potrafią przewidzieć jakie warunki atmosferyczne będą następnego dnia. Ponadto uczą się obsługi urządzeń pokładowych.

Dlaczego żeglarstwo to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu przez dzieci?

Żeglarstwo kształtuje osobowość oraz charakter. Uczestnictwo w obozie żeglarskim nauczy odpowiedzialności za siebie oraz innych a także samodzielności. Jest doskonałą okazją do zdobywania pierwszych szlifów w tej dyscyplinie sportów wodnych. Trenerzy dbają o to, aby obowiązki zostały podzielone z uwzględnieniem cech charakteru dziecka oraz posiadanych już umiejętności. Uczestnik ma świadomość, że praca w grupie to rzetelne wykonywanie powierzonych zadań przez wszystkich.

Pamiętaj, że Twoje dziecko w czasie trwania obozu żeglarskiego uczy się zaradności i kreatywności, także w czasie przygotowywania posiłków. Trenerzy pomagają dzieciom w zrozumieniu wartości posiadania dobrych nawyków, takich jak na przykład segregowanie śmieci, zmniejszanie gromadzenia odpadów i oszczędzania wody. Zainwestowanie w taką formę wypoczynku będzie procentowało w przyszłości.

Podsumowanie

Czy dzieci są bezpieczne podczas obozu żeglarskiego? Tak, nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swojego dziecka, trenerzy są doświadczonymi pasjonatami tej sztuki. Każda wyprawa jest dopięta w 100 procentach, dzieci są nie tylko bezpieczne, ale również szczęśliwe, ciekawe świata i najedzone.

Pwiązane Artykuły

Manicure hybrydowy bez tajemnic

Magda

Rodzina dysfunkcyjna – czy ma szansę na przetrwanie?

Magda

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u ginekologa?

Magda