Lo♥ki.pl
Poznaj metody makijażu permanentnego brwi

Poznaj metody makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny opiera się na wprowadzeniu podskórnie pigmentów, które utrzymują się od 2 do 5 lat. Makijaż ten wykorzystywany jest do upiększenia brwi, ust oraz oczu. Metoda nakładania specjalnych pigmentów pod skórę jest przybliżona do tatuowania ciała.

Makijaż permanentny brwi metoda piórkowa

Tatuaż permanentny brwi sprawia, że brwi mają naturalny kolor oraz kształt. Metoda piórkowa odnawia brwi oraz uzupełnia je. Po wykonaniu makijażu permanentnego brwi wyglądają naturalnie, a zabieg upiększający jest niezauważalny. Metoda ta jest mało bolesna i nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Rany, które zostają utworzone, goją się w ciągu 2 tygodni. Po upływie wyznaczonego czasu, nasze brwi wracają do początkowego wyglądu.

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową

Permanentny makijaż brwi wykonany jest naturalnie, gdyż kształt brwi utworzony jest na całym obszarze pojedynczych włosków. Metoda polega na ułożeniu włosów w taki sposób, aby nie pokrywały się one z włoskami, które rosną w naszej skórze, dzięki czemu brwi zostają wyraźnie zagęszczone. Tatuaż permanentny brwi metodą włoską jest niezwykle pracochłonny i precyzyjny. Permanentny makijaż brwi metodą włoskową sprawia nieco bólu, lecz uzyskany efekt, z pewnością będzie zadowalający.

Inne metody

Tatuaż permanentny brwi cieniowanie – Opiera się na przebarwieniu łuku brwiowego. Zadaniem tego zabiegu jest zgęszczenie brwi oraz nadanie pożądanego kształtu. Tatuaż permanentny brwi metodą cieniowania sprawia, że kolor na brwiach jest niezwykle delikatny.

Makijaż permanentny wypełnienie – Zadaniem tego zabiegu jest wypełnienie łuku brwiowego. Kolor brwi, który uzyskany jest za pomocą tej metody, jest niezwykle intensywny. Permanentny makijaż brwi metodą wypełnienia jest trwały, ponieważ pod skórą wprowadzona jest duża ilość barwnika. Wadą tego makijażu jest jego mało naturalny wygląd.

Brwi permanentne za pomocą microbladingu – Metoda ta opiera się na manualnej pigmentacji brwi, która pozwala na odnowę łuku brwiowego. Tatuaż permanentny brwi tą metodą jest wykonany tak, aby brwi wyglądały naturalnie. Zadaniem microbladingu jest rysowanie brwi włos po włosie. Dzięki temu osiągamy naturalne ułożenie włosków.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • Cukrzyca
  • Infekcje skóry
  • Łuszczyca
  • Choroby tarczycy
  • Przyjmowanie sterydów
  • Ciąża oraz karmienie piersią

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Metoda piórkowa – Koszt wykonania zabiegu wynosi od 500 do 900 złoty.

Metoda włoskowa – Koszt wynosi około 800-1500 złoty.

Metoda cieniowania – Cena to około 1000-1200 złoty.

Metoda wypełnienia – Koszt zabiegu wynosi około 800 złoty.

Metoda microbladingu – Cena waha się pomiędzy 500 a 800 złoty.

 Makijaż permanentny brwi jaka metoda najlepsza? 

Jeżeli chcemy, aby nasz łuk brwiowy miał intensywny kolor, najlepszym zabiegiem będzie makijaż permanentny wypełniający. Natomiast jeżeli oczekujemy naturalnego oraz delikatnego wyglądu naszych brwi, sprawdzi się metoda microbladingu, cieniowania, metoda piórkowa oraz metoda włoskowa.

Pwiązane Artykuły

Kosmetyki wegańskie – dlaczego ich popularność wciąż wzrasta?

Magda

Epilacja laserowa – trwałość i wygoda

Magda

Manicure hybrydowy bez tajemnic

Magda