Lo♥ki.pl
brama garazowa segmentowa

Bramy garażowe – najpopularniejsze rozwiązania

Dopasowanie bramy garażowej do aranżacji nieruchomości to często duże wyzwanie, które wymaga przeprowadzenia przeglądu dostępnych technologii, w tym związanych z automatyzacją poruszania się mechanizmu. Jakie bramy garażowe cieszą się największym uznaniem wśród klientów i z jakiego powodu? Na co zwrócić uwagę przed takim wyborem? Czy trzeba się przygotować na jakieś dodatkowe opłaty przy instalacji? Poniżej kilka praktycznych wskazówek.

Bramy segmentowe – zdecydowany faworyt większości branżowych rankingów

Bramy segmentowe to zdecydowanie czołowy wybór u wszystkich producentów i nie bez powodu. To bramy bardzo uniwersalne dodatkowo wyposażone w jakościowe ocieplenie. Dzięki temu budynek po wprowadzeniu konstrukcji nie traci zupełnie energii. Bramy segmentowe występują w wersjach kompatybilnych z energooszczędnym, wręcz pasywnym budownictwem, więc to bardzo dobra wiadomość dla właścicieli zainteresowanych długoterminowym obniżeniem rachunków. Do bramy segmentowej można wprowadzić płynną automatyzację, ale nie jest to usługa obowiązkowa. Dużo zależy od preferencji użytkownika. Ręczne otwieranie, jak najbardziej się sprawdza.

Bramy (drzwi) dwuskrzydłowe – klasyka z możliwością dopasowania do dowolnej aranżacji

Bramy garażowe dwuskrzydłowe to też ciekawa propozycja ze względu na wysoką wytrzymałość i stosunkowo niski koszt wdrożenia. Większość producentów proponuje zmianę kolorystyki w taki sposób, aby możliwie najlepiej pasowała do wykończenia obiektu. Bramy dwuskrzydłowe występują w niestandardowych rozmiarach, a to umożliwia wjazd nieco większymi pojazdami, bez narażania się na dodatkowe problemy organizacyjne i techniczne.

Brama garażowa rolowana – ciekawa opcja dla magazynów, nieruchomości komercyjnych

Brama garażowa rolowana oszczędza przestrzeń i bardzo szybko się otwiera. To brama często stosowana w magazynach i innych nieruchomościach komercyjnych. Brama zwija się do bezpiecznie umiejscowionej kasety, odpowiednio skonfigurowanej przez producenta. Większość bram garażowych można podzielić tak naprawdę względem sposobu otwierania. Im bardziej płynny mechanizm, tym z reguły lepiej. Szybkość otwierania też się liczy, bo oznacza mniej nerwów na co dzień. Większość zmotoryzowanych zgodzi się z tym stwierdzeniem.

Dlaczego warto w sprawie bramy garażowej kontaktować się z bezpośrednim producentem?

Dopasowanie odpowiedniej bramy garażowej to jedno, ale liczy się jeszcze montaż na gwarancji i długoterminowa opieka serwisowa. Najlepsi producenci dysponują oddziałami rozmieszczonymi na terenie całego kraju i wykonują projekty, wizualizacje umożliwiające właściwą ocenę wdrożenia jeszcze przed dokonaniem ostatecznej decyzji. Automatyzacja bram to jedna z najciekawszych usług dodatkowych realizowana przy instalacji, ale najczęściej dodatkowo płatna. Nie trzeba też korzystać zawsze ze standardowych rozmiarów bram garażowych. W zależności od preferencji można to zmienić. Bramy segmentowe, dwuskrzydłowe i rolowane wygrywają w rankingach branżowych od lat.

Pwiązane Artykuły

Jak skutecznie pozbyć się wody i wilgoci po zalaniu mieszkania?

Magda

Remont domu – jak się do niego zabrać?

Magda

Grzejnik do nowoczesnej łazienki – czym się kierować podczas wyboru?

Magda