Lo♥ki.pl
naprawa wózków widłowych

Regeneracja hydrauliki siłowej w wózku widłowym

Elementy hydrauliki siłowej to podstawa prawidłowego funkcjonowania wózka widłowego. Czy to system trudny w naprawie, a może wystarczy podstawowa regeneracja do przywrócenia sprzętu do pełnej użyteczności?

W jaki sposób wygląda profesjonalna diagnostyka pod kątem regeneracji?

Uszkodzony hydrostat w wózku widłowym można przekazać bezpośrednio do serwisu, który przeprowadzi profesjonalny demontaż i przeanalizuje uszkodzenia. Dzięki temu właściciel wózka widłowego otrzyma wycenę uzależnioną od skali usterek. Specjalista z odpowiednimi uprawnieniami informuje, gdzie trzeba podjąć decyzję o zastosowaniu nowych elementów, a gdzie wystarczy stosunkowo tańsza regeneracja. Naprawa hydrostatów w takim stylu optymalizuje aspekt technicznego zarządzania flotą wózków widłowych. Bardziej zaawansowane serwisy hydrauliki siłowej odpowiadają za tworzenie siłowników na życzenie, idealnie dopasowanych do modelu wózka widłowego. W tym celu wystarczy przekazanie rysunku technicznego.

Trochę o kwestiach technicznych związanych z działaniem hydrauliki siłowej w wózku

Hydraulika siłowa to system uzależniający jedną z najważniejszych funkcji wózka widłowego, czyli płynne podnoszenie ładunku. W wysokiej klasy urządzeniach występują układy o dużej odporności na uszkodzenia, ale jednak przy dłuższej eksploatacji hydraulika wytraca stopniowo właściwości mechaniczne i wymaga diagnostyki. Im większa masa nałożona na widły, tym prawdopodobieństwo awarii większe. Operatorzy nie powinni również przekraczać zalecanych norm obciążenia. Usterki sygnalizuje wyciek cieczy hydraulicznej, pogorszenie płynności podnoszenia ładunków, nietypowe odgłosy dobiegające z pojazdu. Wyciek to zagrożenie nawet dla środowiska naturalnego. Jeżeli elementy ruchome w wózku widłowym stwarzają problemy operator musi podjąć decyzję o zakończeniu pracy i to w trybie pilnym. Niektóre części układu hydrauliki siłowej poddaje się wzmocnieniu poprzez szlifowanie, chromowanie, poprawę szczelności.

Kontakt z dobrym serwisem oznacza szybkie naprawy i wzrost użyteczności floty

Siłowniki ulegają naturalnie zatarciu, czy cięższym zarysowaniom i to niezależnie od jakości zastosowanej technologii. Nawet najlepszy wózek widłowy wymaga systematycznych przeglądów pod kątem sprawności ruchomych modułów. Regeneracji poddaje się tłoki, dławice, przyłącza, mocowania. Dodatkowo serwis bada ewentualne zanieczyszczenie czynnika roboczego. Większość specjalistów dociera do awarii w formule całodobowej, przez siedem dni w tygodniu, co znacznie ułatwia eksploatację wózków widłowych. Im szybsza regeneracja, tym lepiej dla długoterminowej użyteczności floty.

Regeneracja to szansa na wygenerowanie realnych oszczędności

Naprawa hydrostatów, dzięki prawidłowej regeneracji nie musi oznaczać dużych kosztów dla właściciela wózka widłowego. Dodatkowo warto rozpatrzyć produkcję siłowników na podstawie dostarczonego rysunku technicznego w celu zwiększenia płynności podnoszenia towarów przez cały układ.

 

Pwiązane Artykuły

Ekspert kredytowy – ile kosztuje współpraca z doradcą?

Magda

iPhone oferuje szereg wyjątkowych funkcji – znasz je wszystkie?

Magda

Jakie formy może przyjmować współpraca z biurem rachunkowym?

Magda