Lo♥ki.pl
Jak być zmotywowanym?

Jak być zmotywowanym?

Do osiągania wszelkiego rodzaju życiowych celów, potrzebna jest motywacja. Bardzo często jednak poddajemy się i ulegamy zniechęceniu. Przerywamy dążenie do celu, przez co nie udaje nam się osiągnąć sukcesu. Przez to czujemy się sfrustrowani i nabieramy przekonania, że nic nam w życiu nie wychodzi. Kluczem do osiągania sukcesów, poczucia satysfakcji i bycia szczęśliwym człowiekiem jest motywacja.

Magiczne słowo.

Każdy chciałby być zmotywowany i pełen zapału do działania. Niewielu jednak się to udaje. W czym tkwi tajemnica ludzi sukcesu? Przede wszystkim w tym, że nauczyli się oni po prostu robić. Nie wszystko, co będziesz musiał wykonywać aby osiągnąć sukces lub spełnić swoje marzenia będzie fascynujące i dające od razu poczucie spełnienia. Ważne jest, aby się nie poddawać i wytrwale dążyć do celu. Aby utrzymać odpowiedni poziom motywacji, często przypominaj sobie do czego dążysz. Wizualizuj swój cel i myśl o wszystkich pozytywnych rzeczach, które się z nim wiążą. Koniecznie monitoruj swoje postępy, abyś wiedział ile udało ci się osiągnąć, jak zbliżyłeś się do tego co chcesz urzeczywistnić.

Dziel się z innymi swoimi sukcesami.

To sprawi, że nie będziesz chciał zawieść siebie, ani tych, którzy cię wspierają w dążeniu do celu. Usiądź i wypisz sobie wszystkie powody, dla których chcesz coś zrobić. Pamiętaj, żeby wyciszyć negatywny dialog wewnętrzny. Kiedy zaczną męczyć cię uporczywe myśli, mówiące ci, że nic ci się nie chce, że to wszystko jest bezsensu, że się nie uda, powiedz sobie głośno „stop”.

Dosłownie, stań przed lustrem, spójrz na siebie i powiedz „Stop, moje myśli są bezsensu. Po prostu wezmę się do działania”. I to właśnie zrób. Nie myśl, działaj. Jeśli pozwolisz, by twój wewnętrzny monolog się rozwinął, z pewnością znajdziesz wymówkę, by nie robić tego co powinieneś. Wyrób sobie odpowiednie nawyki, które pomogą ci dążyć do celu. I co najważniejsze, nie zniechęcaj się. Każdy ma czasami gorszy dzień. Ważne tylko, by dać sobie dzień wolny, a później wrócić do sowich obowiązków. Odpuszczenie dwóch dni, spowoduje spadek motywacji i ciężko ci będzie wrócić do dalszego dążenia do celu.

Pwiązane Artykuły

W jaki sposób grywalizacja może poprawić wydajność kierowców?

Magda

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u ginekologa?

Magda

Zadbaj o słuch latem

Magda