Lo♥ki.pl
szkolenie ze stymulatorów

Stymulatory tkankowe, które poprawią jędrność skóry

Stymulatory tkankowe to absolutny hit, jeśli chodzi o naturalne odmładzanie, regenerację i odbudowę skóry. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem i nic w tym dziwnego. Gwarantują naturalny efekt, co stanowi alternatywę dla botoksu i wypełniaczy, są bezpieczne i nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji. Do tego są to produkty wielozadaniowe – ze stymulatorów mogą korzystać osoby w każdym wieku. Wszystko zależy od tego, jakich efektów oczekują. Stymulatory tkankowe to przyszłość współczesnej kosmetologii. Dowiedz się, jakie jeszcze mają zalety i dlaczego warto wprowadzić takie zabiegi w swoim gabinecie. Na początek warto odbyć szkolenie ze stymulatorów tkankowych w Warszawie.

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe są preparatami przeznaczonymi do iniekcji. Ich celem jest odbudowa skóry. Odbywa się to poprzez stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny (białek odpowiadających za jędrność i gęstość skóry). Skórze zostaje więc przywrócona dawna elastyczność, gładkość i blask. Stymulatory są wytwarzane na bazie takich składników jak na przykład kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas L-polimlekowy, aminokwasy i polinukleotydy. To, jaki rodzaj preparatu zostanie użyty, zależy od potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz jakości skóry. Zabieg można wykonać zarówno u osób młodych, które pragną zatrzymać upływ czasu lub wykonać lekką, naturalną wolumetrię twarzy. Idealnie sprawdzi się też u pacjentów dojrzałych, którzy pragną silniejszego odmłodzenia i rewitalizacji.

Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych w gabinecie

Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych, ponieważ są bezpieczne i przynoszą doskonałe, a zarazem naturalne rezultaty. Warto poszerzyć ofertę swojego gabinetu o te zabiegi, gdyż ich popularność w najbliższych latach będzie tylko rosnąć. Podczas szkolenia ze stymulatorów tkankowych w Warszawie, kursanci zyskają kompleksową wiedzę na temat procedur wykonania zabiegu, metodach oraz dostępnych na rynku preparatach. Co ważne, połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką sprawi, że szybko poczują się na siłach do samodzielnego przeprowadzania zabiegów. A co najważniejsze – bezpiecznie i efektywnie.

Rodzaje stymulatorów tkankowych

Na rynku dostępnych jest sporo rodzajów stymulatorów tkankowych i wciąż produkowane są nowe. Jedne mają za zadanie odżywić i rozświetlić skórę, inne wypełnić zmarszczki i ujędrnić skórę, jeszcze inne pozwalają delikatnie przebudować skórę i na przykład uwydatnić żuchwę, czy kości policzkowe. Są też stymulatory tkankowe dedykowane na okolicę pod oczy – rozświetlają, wygładzają zmarszczki i kurze łapki, zmniejszają widoczność cieni pod oczami.

Do najpopularniejszych stymulatorów tkankowych dostępnych w gabinetach należą między innymi Plenhyage, Sunekos, Ejal, Nucleofill czy Profhilo. W ich wyborze powinien pomóc zabiegowiec, wykonujący całą procedurę.

Pwiązane Artykuły

Jaką stylizację wybrać na firmowe spotkanie świąteczne?

Magda

Laserowe usuwanie owłosienia – Q&A

Magda

3 nieprawidłowe nawyki, które niszczą włosy

Magda