Lo♥ki.pl
prezerwatywy sklep online

Jak uniknąć dyskomfortu podczas stosunku?

Komfort podczas stosunku seksualnego jest absolutnie najważniejszy. Istnieje kilka istotnych czynników, które pozwalają osiągnąć odpowiednie odprężenie i wzajemne zaufanie.

Podstawowe zasady

Po pierwsze, porozmawiaj z Twoim partnerem seksualnym. Rozmowa nierzadko okazuje się kluczowym elementem seksu, a niestety, jej rola często jest niedoceniana i zwyczajnie się ją pomija. Powinniście przedyskutować ze sobą takie rzeczy jak upodobania, preferencje, fantazje. Partnerom praktykującym np. BDSM zaleca się ustalenie tzw. safeword (tłumacząc dosłownie – słowo bezpieczeństwa). Para ustala ze sobą jedno konkretne słowo (najprostszy przykład – stop). Wypowiada się je wówczas, gdy partner przekroczy granicę, gdy to, co robi, przestaje być przyjemne.

Kolejną ważną kwestią jest zadbanie o podstawowe czynniki: miejsce odbywania stosunku, atmosferę, temperaturę pomieszczenia, oświetlenie, odpowiednie nawilżenie – w tym celu doskonale sprawdzą się żele intymne, o których więcej w dalszej części artykułu.

Lubrykanty – jak wybrać?

Lubrykanty, czyli żele intymne, to produkty, które służą nawilżeniu okolic intymnych. Sprawdzą się nie tylko wtedy, gdy występuje problem z naturalnym nawilżeniem, bo nawet, jeśli ono występuje, będą świetną opcją, aby zmaksymalizować przyjemność ze stosunku seksualnego. Co więcej, używane są także z akcesoriami erotycznymi. Przy wyborze żeli intymnych preferencje nie są jedynym, na co należy zwrócić uwagę – w niektórych sytuacjach lubrykanty o określonym składzie nie mogą być używane.

Wyróżniamy dwie grupy lubrykantów – w zależności od bazowej substancji znajdującej się w składzie.

Żele na bazie wody są najbezpieczniejsze dla osób ze skórą podatną na podrażnienia czy uczulenia, ponieważ mają najbardziej naturalny skład. Mogą być stosowane z prezerwatywami i zabawkami erotycznymi. Łatwo się zmywają, ale mogą okazać się niewystarczające dla osób, które potrzebują intensywnego nawilżenia – ich formuła jest lekka, więc szybko wsiąkają.

Żele na bazie silikonu zapewniają duże nawilżenie, są gęstsze i mają nieco „cięższą” formułę, co sprawia, że trudniej się je zmywa. Mogą być stosowane z prezerwatywami, ale nie używaj ich z akcesoriami erotycznymi wykonanymi z silikonu, ponieważ mogą je uszkadzać. Skóra nie wchłania ich szybko, a więc będą świetnym wyborem przy problemach z naturalnym nawilżeniem. Z tego samego powodu będą najlepszym wyborem przy stosunku analnym, przy którym potrzebne jest nawilżenie największego stopnia.

Co prawda, istnieją jeszcze lubrykanty na bazie olejków, ale są rzadko spotykane i najmniej polecane. Nie można ich używać z prezerwatywami, a dodatkowo są bardzo tłuste, przez co są trudno zmywalne.

Jeśli już wiesz, na jakiej bazie lubrykant będzie dla Ciebie najlepszy, możesz zastanowić się nad preferencjami Twoimi i Twojego partnera. Największe pole do manewru dają żele na bazie silikonu, ponieważ są dostępne w wersjach zapachowych i smakowych w przeciwieństwie do żeli na bazie wody. Jeśli poszukujesz lubrykantów, które dobrze sprawdzą się w erotycznym masażu, wybierz te z serii Durex Massage, które w wersji 2w1 możesz stosować zarówno do stosunku, jak i do masażu.

Podsumowanie

Wybór żeli intymnych jest tak duży, że z pewnością znajdziesz produkt idealny dla Twoich/Waszych potrzeb. Dbając o pozostałe kwestie związane z komfortem, masz gwarancję satysfakcjonującego stosunku.

 

Pwiązane Artykuły

Wegańska czekolada, czyli tabliczka pełna cennych składników

Magda

Najpopularniejsze noworoczne postanowienia Polaków. Na co naprawdę warto postawić?

Magda

Ekoskóra, czyli tkanina do zadań specjalnych

Magda