Lo♥ki.pl
Co wyroznia nowoczesne firmy transportowe

Co wyróżnia nowoczesne firmy transportowe?

Transport to jedna z najlepiej rozwiniętych gałęzi polskiej gospodarki. Liczba funkcjonujących w branży firm wymusza na przedsiębiorcach działania zmierzające wyróżnienia się na rynku oraz dotarcia do jak najszerszej rzeszy klientów. Czym powinna charakteryzować się nowoczesna firma transportowa?

1. Flota

Idąca z duchem czasu firma transportowa powinna dysponować nowoczesna flotą pojazdów, która umożliwi szybki oraz – co najważniejsze – bezpieczny przewóz towarów. Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy pomogą wykonać nawet najtrudniejsze manewry. Powiadomią również o istniejących zagrożeniach w ruchu drogowym.

2. Wdrożenie systemów telematycznych

Systemy telematyczne dopiero zdobywają polski rynek transportowy. Mimo że takie rozwiązania są inwestycją długoterminową, odpowiednio zastosowane mogą sprawić, iż koszty ich wdrożenia zwrócą się w stosunkowo krótkim czasie. Systemy te mogą polepszyć jakość usług firmy w wielu segmentach m.in. zwiększając wydajność przez optymalizację tras, informując kierowcę o zdarzeniach drogowych oraz dbając o bezpieczeństwo towaru, pojazdu i kierowcy dzięki użyciu nowoczesnych rozwiązań monitorujących oraz komunikacyjnych. Warto zaznaczyć, iż aktualnym niekwestionowanym liderem oferującym usługi telematyczne jest firma TomTom Telematics, udostępniająca formom platformę WEBFLEET. Pozwala ona obniżyć koszty paliwa i eksploatacji pojazdów, a także usprawnia pracę kierowców dzięki funkcji monitorowania pojazdów i zawsze aktualnym mapom uwzględniającym utrudnienia w ruchu drogowym.

3. Troska o ekologię

Postępowe firmy transportowe starają się ograniczyć emisję spalin, dbając o naszą planetę. Nowoczesne rozwiązania potrafią znacząco obniżyć spalanie paliwa oraz emisję dwutlenku węgla. Warto dodać, iż wielu klientów wybierze firmy poważnie podchodzące do ochrony środowiska naturalnego. Niższe spalanie benzyny jest nie tylko bardziej ekologiczne, ale jest również bardziej opłacalne z punktu widzenia przedsiębiorstwa – obniża koszty związane z zakupem paliwa. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na różne inwestycje w nowoczesne innowacyjne rozwiązania.

4. Metody pracy

Nowoczesne firmy transportowe starają się zapewnić jak najlepsze warunki pracy swoim kierowcom, ponieważ w dużej mierze to od nich zależy bezpieczeństwo oraz wydajność przewozu. Przemęczony kierowca ryzykuje możliwością spowodowania wypadku. Dzięki rozwiązaniom takim jak zdalny odczyt plików DDD z tachografu zmniejsza się liczba obowiązków ciążących na kierowcach.

5. Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań

Nowatorskie firmy transportowe poszukują innowacyjnych rozwiązań. Innowacje mogą być różne: czasem może to być automatyzacja procesów, innym razem modernizacja floty, a nieraz nawet zmiana polityki wobec pracowników. Jeśli działanie jest skuteczne, firma może wybić się na tle konkurencji. Choć często inwestycja w innowacje to ryzyko, zyski materialne i wizerunkowe mogą znacznie przerosnąć poniesione nakłady.

Każda firma transportowa musi mieć świadomość zmian, które obecnie przeobrażają wiele branż polskiej gospodarki. Funkcjonowanie przedsiębiorstwa coraz częściej opiera się na daleko posuniętych rozwiązaniach technologicznych. Unikanie modernizacji może w ciągu kilku lat wykluczyć wielu graczy z rynku, dlatego warto już dziś postawić na innowacje, wykorzystując m.in. rozwiązania telematyczne.

Źródło: Tachograf cyfrowy

Pwiązane Artykuły

Kiedy warto zdecydować się na kurs managera gastronomii?

Magda

Jak przeciwdziałać luzowaniu się połączeń śrubowych?

Magda

Puszki do sterylizacji – czym powinny się charakteryzować?

Magda